علت زود جذب شدن ژل لب | ماندگاری ژل لب

این روز ها لب‌های درشت و قلوه‌ای بیشتر مورد پسند افراد نسبت به لب های باریک و کوچک می باشد. عده ای از افراد هستند که به طور مادرزادی و ژنتیکی دارای لب های کوچک و باریک هستند. حتی ممکن است عواملی همچون بالا رفتن سن و کاهش تولید کلاژن و یا آسیب های ناشی از تماس با نور خورشید باعث کاهش حجم لب شود. گاهی این موضوع باعث پایین آمدن اعتماد به نفس به خصوص در بانوان می شود. امروزه راهکار هایی وجود دارد باعث می شود لااقل برای مدتی، شکل لب‌ ها را از حالت معمول خارج شود. برای مثال تزریق ژل لب به راحتی می تواند ساختار ظاهری لب را تغییر دهد. اما ممکن است برخی افراد بعد از تزریق دچار زود جذب شدن ژل لب شوند. علت زود جذب شدن ژل لب در افراد متفاوت است و به عوامل مختلفی بستگی دارد. در ادامه مقاله به علت زود جذب شدن ژل لب می پردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر تا آخر مقاله با ما همراه باشید.

اگر قصد تزریق ژل و بوتاکس در اصفهان را دارید و به دنبال بهترین پزشک تزریق ژل لب می باشید می توانید با شماره های موجود در سایت دکتر سپیده سعادتی تماس حاصل فرمایید. نمونه تزریق فیلر لب دکتر سعادتی در سایت موجود می باشد.

علت زود جذب شدن ژل لب

علت زود جذب شدن ژل لب

همان طور که در ابتدای مقاله اشاره نمودیم علت زود جذب شدن ژل لب در افراد می تواند به دلایل مختلفی رخ دهد. برای مثال بدن هر فرد به فیلرها یا ژل ها می تواند پاسخ مختلفی دهد. به صورت کلی بدن اکثر افراد به تزریق ژل لب پاسخ مناسب می دهد اما در برخی موارد ممکن است فرد شاهد جذب بسیار سریع ژل لب شود. در ادامه مقاله به بررسی علت زود جذب شدن ژل لب می پردازیم:

 • متابولیسم بالای بدن افراد:

  یکی از دلایل زود جذب شدن ژل لب می تواند متابولیسم بالای بدن افراد باشد. به صورت کلی افرادی که متابولیسم بدن آن ها بالا می باشد و دارای زندگی پرتحرکی هستند دچار زود جذب شدن ژل لب می شوند.

 • مقدار ژل تزریق شده:

  مقدار ژل تزریق شده از موارد دیگر برای جذب سریع ژل می باشد. همان طور که می دانید 30 درصد ژل تزریق شده در ساعات اولیه پس از تزریق جذب می شود. در صورتی که ژل تزریق شده کم باشد زود تر جذب صورت می گیرد. توصیه می شود در جلسه اول یک سی سی تزریق کنید و برای ماندگار بیشتر ترمیم انجام دهید.

 • ورم بعد از تزریق ژل:

  ممکن است برخی از افراد بعد از تزریق دچار پاسخ التهابی خفیفی شوند. سپس زمانی که ورم موضع تزریق ژل از بین رفت احساس کنند که ژل از بین رفته و یا جذب شده است.

 • نوع ژل یا فیلر تزریق شده:

  ژل ها یا فیلر ها دارای انواع مختلفی می باشند که هر کدام از آن ها ممکن است پاسخ متفاوتی در بدن افراد ایجاد کنند. یکی از دلایل زود جذب شدن ژل لب تغییر نوع فیلر استفاده شده می باشد.

 • غلظت بالای فیلرها و خاصیت هیدروفیلیک:

  غلظت بالای فیلرها و خاصیت هیدروفیلیک یکی دیگر از دلایل جذب سریع ژل لب می باشد. به صورت کلی ژل لب از ماده ای به نام هیالورونیک اسید تشکیل شده است که در صورت غلظت بالا مواد جذب خیلی زودتر از زمانی که باید صورت می گیرد.

 • حرکت‌کردن ژل لب:

  حرکت کردن ژل لب به صورت غیرمستقیم می تواند باعث جذب سریع ژل لب شود. به صورت کلی بعد از تزریق با اعمال فشار و اصطکاک پوست لب‌ها ممکن است جذب سریع تر انجام شود. حرکت ژل باعث بالا رفتن خون رسانی در لب می شود.

بیشتر بخوانید:

ليفت صورت بدون جراحی

علت زود جذب شدن ژل لب

جه عواملی در ماندگاری ژل لب موثر است؟

به صورت کلی توجه به نکات زیر می تواند در ماندگاری ژل لب تاثیر بگذارد:

 • مراقبت از پوست:

  مراقبت از پوست می تواند در ماندگاری ژل لب تاثیر بسیار زیادی بگذارد. شما برای این کار می توانید بعد از تزریق ژل از ماساژ نواحی جلوگیری کنید.

 • آب به مقدار کافی نوشیدن:

  یکی از نکات بسیار مهم بعد از تزریق نوشیدن آب به مقدار کافی می باشد. زیرا ژل لب از ماده ای به نام هیالورونیک اسید ساخته شده است که این ماده دارای خاصیت جذب سریع آب دارد. نوشیدن آب به مقدار کافی بعد از تزریق ژل موجب افزایش ماندگاری ژل لب می شود.

 • ضد آفتاب استفاده کردن:

  بعد از تزریق حتما به این نکته توجه داشته باشید که از ضد آفتاب استفاده کنید. زیرا اشعه نور خورشید می تواند تاثیر منفی روی پوست بگذارد و این موضوع باعث می شود ماندگاری ژل لب خواهش یابد. برای جلوگیری از این موضوع می توانید از ضد آفتاب هایی که دارای SPF بالای ۳۰ می باشند استفاده کنید و یا هنگام بیرون رفتن از منزل از کلاه استفاده نمایید

 • مصرف زینک روی مواد تزریق شده:

  شما با مصرف زینک روی مواد تزریق شده لب می توانید ماندگاری آن را بالا ببرید. همچنین علاوه بر این، مواد غذایی دیگری هم هستند که سبب کلاژن سازی در بدن شده و ماندگاری را افزایش می دهند. توصیه می شود بعد از تزریق رژیم غذایی مناسب داشته باشید.

 • دوری از استرس:

  در صورتی بعد از تزریق استرس داشته باشید و یا عصبی باشید می توانید باعث زود جذب شدن ژل لب شوید. زیرا با داشتن استرس در بدن هورمونی به نام کریستول ترشح می شود که این هورمون باعث کاهش ماندگاری ژل لب می شود.

 • عدم فعالیت های ورزشی سنگین:

  همان طور که در ابتدای مقاله اشاره نمودیم داشتن تحرک زیاد و انجام ورزش های شدید می تواند باعث زود جذب شدن ژل لب شود. توصیه می شود پس از تزریق بوتاکس یا فیلر ورزش های سنگین انجام ندهید زیرا عرق بدن موجب می شود فیلرها سریعا جذب شوند.

   

بیشتر بخوانید:

تزریق ژل لب در شاهین شهر | بهترین دکتر تزریق ژل لب در شاهین شهر

علت زود جذب شدن ژل لب

مراقبتهای پس از تزریق ژل لب برای ماندگاری بیشتر

 • از ماساژ شدید منطقه تزریق خودداری نمایید.
 • به مدت ۲۴ الی ۴۸ ساعت از نوشیدن مایعات و غذاهای خیلی گرم خودداری کنید.
 • روزانه چند بار لب‌های خود را با پماد تجویزی توسط پزشک معالج چرب کنید.
 • در صورت مشاهده کبودی کمپرس سرد کنید، یعنی یخ را بگذارید و بردارید و این کار را چند بار تکرار کنید.
 • در صورتی که در منطقه تزریق یا مناطق مجاور درد شدید یا تغییر رنگ پوست احساس کردید به پزشک معالج خود اطلاع دهید.

بیشتر بخوانید:

تزریق بوتاکس در شاهین شهر | بهترین دکتر تزریق بوتاکس در شاهین شهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *